Kişisel Blog
Blogger

Neden Blogger Altyapısı Kullanılmalı

 

Sizlere biraz deneyimlerimden yola çıkarak blogger‘ın avantaj ve dezavantajlarından bahsetmek istiyorum.
Öncelikle konu kişisel blog sitesi açmak isteyenler. Kişisel blog sitesi açıp blog/günce tutan kişilerin tercih etmesi gereken altyapı tabikide blogger, nedenine gelecek olursak tutan bloglar günlük tarzında hayatta karşılaştığınız olayları yansıttığınız eskinin günlük  tutma olayının teknolojiyle birlikte sanal ortama taşınması halidir. Yani söz konusu yazıların geneli google aramaları ile ulaşılacak yazılar değiller.Demek istediğim google aramaları ile kimse gelip yorum yapmayacak bu yazılara, bu yüzden wordpress tercih etmek yanlış olur kişisel bloglar için.
Daha sonrasında blogger tabanlı site oluşturarak, googleplus servisinden faydalanarak blogger topluluklarına üye olarak yeni blogger lar ile tanışabilir. Blogger izleyici servisi ile birbirinizi izlemeye alabilir bu şekilde ziyaret etmeyi ve yorum yapmayı kolaylaştırabilirsiniz. Blogger sistemi bir aile gibi tüm bloggerlar ile tanışıp kaynaştığınız için bana biraz daha çekici geliyor, yanısıra masrafı yok sadece domaine para veriyorsunuz ve kalıcı bir siteye sahip oluyorsunuz. Görünümü konusunda da biraz kod bilgisi ile çok güzel görünümlü bloglara sahip olabiliyorsunuz.
İndexleme vs. bakımından blogger daha avantajlı, kullanış açısından sadece ve basit bir yapıya sahip. Tabiki wordpress gibi detaylı değil. Zaten wordpress‘in eklentileri, ayarları vs. gibi konular bakımından üstünlük yaratıyor. Aksi halde bir teknoloji,film ve download sitesine sahip birisi olsaydım ancak o şekilde  wordpress tercihim olurdu bu tür alanlar için blogger yetersiz kalabiliyor çünkü bazı eklentiler ile desteklenmesi gerekiyor bu tarz sitelerin. Bu açıdan bakarsak blogger biraz geride kalıyor. Benim kendi görüşüm kişisel blog sitesi olarak kullanacaksanız eğer kesinlikle sitenizi blogger altyapısı ile açın.
Herkese iyi bloglamalar.

Google’dan Gelen Aramalar

blogger adsense reklamı nasıl eklenir, blogger dersleri, blogger makyaj, blogger nasıl olunur, blogger para kazanma, blogger tema yükleme, blogger türk, blogger türkiye, bloggerlar,

Yazar:

Girişimcilik ve Teknoloji alanlarında yazılar yazan GirisimciFilozof.Com Kurucusu

12 Yorum

 1. Dr.Selim

  Gerçekten bu işlerden çok anlamayan biri olarak blogger çok tercih edilesi bir sistem.

 2. Samet Teke

  Gerçekten çok güzel özetlemişsiniz, kişisel bloglar için blogger yeterli olsa da indirme siteleri gibi büyük siteler için blogger yetmiyor. Blogger'ın bir güzel yanı da hosting ücreti olmaması tabiki 🙂

  • hamdicetin

   Aynen her yıl hosting parası ödemeye gerek yok ki biz ben bu işi para için yapmıyorum ve bir kazançta elde etmiyorum durum böyleyken her yıl hosting masrafını çekmek neden ? en güzeli blogger 😀

 3. Muhammed Akif

  Öncelikle blogger tabanlı bir siteniz var ve ben çok beğendim içeriğini
  temanızı görsel olarak güzel logonuzdan bahsediyorum 🙂 logoyu daha güzel hale getirin,Daha sonra bu tarz harika paylaşımlar ve bilgilendirmelerden oldum olası hoşuma gitmiştir insanların düşüncelerini dinlemek için böyle paylaşımlara ihtiyaç duyuluyor.

 4. Faruk

  Giriş seviyesi için blogger iyidir ancak birşeyler özelleştirmek istediğimizde çok yetersiz kalıyor 🙂

 5. deryada damla

  Blog acma ile ilgili arastirma yaparken kolayligini daha dogrusu hemen ulasilabilirligini dusunerek blogger tercihini yapmistim. Baslangicta o bile cozulmeyi bekliyordu:) Simdi soylediklerinize bakilirsa dogru tercih yapmisim demek ki.

 6. ramazan0742

  öncelikle bu değerli paylaşımınız için teşekkür ederim bir şeyi anlayamadım hosting gerekmiyor derken nasıl oluyor o googlenin blog açma uygulamasını kendi domainimizemi yönlendiriyoruz ben yinede ftp ye erişmek istiyorum kendi hostuma kura bilirmiyim hiç blogger kullanamdığım için bilmiyorum mesela bloggri 1-2 ay denedim memnun kalmadım makalelerim silinmeden wordpresse geçe bilirimiyim mybb forumdan vbulletine geçiş yapılıyordu veri kaybı olmadan aynı şekilde bloggerden wordpresse geçiş varmı

  • hamdicetin

   Blogger siteler google tarafından barındırılır harici bir hosting gerekmez ftp erişimi sağlamak yerine https://www.blogger.com üyeliğiniz ile admin girişi yaparsınız ve oradan blog sitenizi yönetirsiniz. alan adınızı blogger siteye yönlendirerek kullanabilirsiniz benim yaptığım gibi. Yönlendirmeden deneme amaçlı olarak blogger siteye gidip bir deneyin. Bloggeri kullanıp kendinizi geliştirdikten sonra diğer altyapıları kullanamanızı öneririm. Benimde Blogger kategorim mevcut benden ve diğer blogger konularından yardım alarak birşeyler yapmayı deneyebilirsiniz.

   Ziyaretiniz için teşekkürler iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir