Herkese merhaba arkadaşlar;
Bu yazımı okuyorsanız sizde mutlaka Metin2 oynuyorsunuzdur. Bilmeyenler olsa bile çoğunuz duymuştur bir Rol yapma oyunu olan Metin2 bir kaç defa gündeme asılsız intihar etme olayları bile geldi. Bu yazımda oyunun tanıtımını yapmayacağım asıl konumuz kısa süre içerisinde Metin2 yang bugundan dolayı ban yiyenler ile ilgili.
Arkadaşlar oyunun açığından dolayı ve bu açığı kullandığından dolayı çoğu kişi ban yedi. Oyun neredeyse oynanamayacak hale gelmişti. Yönetimde bu şekilde bir çözüm buldu ve bu açığı kullanan bütün oyuncuları engelledi. Şimdi şöyle bir durum var. Bu oyunun ticaretini yapan yaptığı yang bugları ile para kazanan kişilerin hesaplarının kapatılması normal zaten oyun oynanmazdı fakat. Bu olaydan uzun süre faydalanmış, ekmeğini yemiş adam en son bug kapatılmadan önce oyunu nasıl daha kötü hale getirebilirim diye bir çok yol arıyor. Ben normalde bu yang buguna inanmayanlardandım yani böyle birşeyin olabileceğine ihtimal vermiyordum.
Son günlerde COMA bugla ilgili açıklamalarda bulunduktan sonra yang bugu olduğunu anladım. Fakat daha öncesinde oyun içerisinde chatten bir çok kişi bugun varlığını ifşa etti nasıl yapıldığınıda anlattı uzun uzun ben bunların hiç birisine kulak asmadım fakat denemektende bir şey çıkmaz diyerek deneme yaptım fakat gerçekten böyle bug oldu benim yaptığım bug şekli loncaya adam alıp para bağışlama ve ticaretten interneti keserek ikisinin birden aktarımıydı. Zaten diğerini yapmak aklımın ucuna gelmezdi. Daha sonra parayı falan çekmedim loncada bıraktım loncadan da çıktım ban yememek için hesabımın kapatılmayacağını düşündüm bir seferlik yapılan bu işlemden çünkü diğerleri binlerce won yaptı ve sattı. Şimdi bu şekilde kapatılan hesapların hepsi bir yandan haksız sebeplerle kapatıldı. Zaten bu açığı bulup açık açık yapanlar asla kendi kullandıkları hesapları karıştırmazlar boş çarlarla bu işleri yaparlar yani hala piyasada dolaşıyor bu insanlar.
Benimle aynı fikirde olan hesapların açılmasını isteyenler bu yazıya yorum olarak yaşadıkları durumu belirtebilirler, yönetim bunları görecektir. Forumda yazdığınız yazılar bir işe yaramayacaktır çünkü siliyorlar, attığınız ticketlerde bir işe yaramayacaktır.  O yüzden burada kalıcı olacak olan yazılarınızı uzun uzun yazın. Ayrıca sonucu Metin2 yönetimine gidecek olan change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattım bu kampanyayı da imzalarsanız eğer desteklemiş olursunuz.
Ben oyunu bırakmadım oynamaya devam ediyorum yeniden hesap açıp fakat emeklerimin heba olmasına da göz yumamam, benimle aynı düşünenler varsa desteklerini bekliyorum konu hakkında.
Hepinize Legal oyunlar dilerim.

KAMPANYAYI İMZALAMAK İÇİN AŞAĞIDAN GİRİŞ YAPIN

 
Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir