Gelinlik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Mersinde Gelinlik Provasını Son Güne Bırakmayın!

Gelinliğinizin tam anlamıyla üzerinize uyması ve istediğiniz gibi olması için, istediğiniz gelinliği daha öncesinde denemeler yaparak son halini verin. Aksi halde düğün gününe bırakırsanız sıkıntı yaşarsınız.

 

Öncelikle kendinize en uygun formu belirleyin

Gelinlik seçiminde dantel, inci gibi detaylar önemli ancak gelinliğin formu tüm bu detaylardan daha önemli. İlk olarak kendi zevkinize ve vücut yapınıza en uygun formu belirleyin.

 

Gelinliğin üst kısmına ekstra özen gösterin

Davetlilerin gelinlikte ilk olarak baktıkları kısım gelinliğin üst kısmı olur. Straplez, askılı ya da uzun kollu… Gelinliğinizin üst kısmı en çok akılda kalan kısım olacağından bu kısma karar verirken bir kez daha düşünün.

 

Sadece moda diye kendinize yakışmayan bir model seçmeyin

O senenin modası deniz kızı ya da uçuşan gelinlikler diye bu modelleri tercih etmeyin. Sezonun gelinlik trendleri ne olursa olsun siz kendi zevk ve vücudunuza uygun olan gelinliği seçin.

 

Gelinlik alışverişinize çıkarken fotoğraf makinenizi yanınıza alın

Gelinlik tercihinizi mağazalardan yapacaksanız alışverişe giderken yanınıza fotoğraf makinesi alın ya da cep telefonunuzun kamerasıyla denediğiniz ya da beğendiniz gelinliklerin fotoğrafını çekin.

 

Mümkün olduğunca fazla gelinlik deneyin

Gelinliğinize karar verirken aklınızda tek bir model olsa bile farklı modellerde de deneyebildiğiniz kadar gelinlik deneyin. Hiç aklınızda olmayan bir model size çok daha fazla yakışabilir. Ancak fazla gelinlik denemek adına kafanızın karışmasına izin vermeyin.

 

Herkesin fikrini almak zorunda hissetmeyin

Başkların önerilerine kulak vermek size yardımcı olabilir. Ama bu sizin düğününüz ve sizin gelinliğiniz, herkesin fikrini almak ve uygulamak zorunda hissetmeyin.

 

İç çamaşırı seçimine dikkat edin

Gelinlik seçmek kadar önemli olan bir diğer şey gelinliğinize en uygun ve en rahat iç çamaşırlarını seçmek. Çamaşırlarınızı doğru seçin ve gelinliğinizin kusursuz görünmesini sağlayın.

 

Gelinliğinizin bedenini büyük seçin

Gelinliğinizin kumaşı ve formuna göre beden ölçülerinizde değişiklikler olabilir. Riske atmamak için normal beden ölçülerinizden 2-3 beden büyük yaptırın.

 

Aksesuar seçimini ertelemeyin

Gelinliğinize karar verdiğiniz andan itibaren aksesuarlarınızı düşünmeye başlayın. Sakın aksesuar kısmı kolay diyerek ertelemeyin aksi takdirde düğün telaşından aksesuar seçimi son güne kalabilir.

 

Çok soru sorun

Gelinlik provalarınızda kafanıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin. Aksine en ufak detayı bile sorun ki düğün günü gelinliğinizle ilgili bir sıkıntı yaşamayın.

Size önerimiz  Beyaz Kuğu Moda Evi
Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir