İOS Uygulamalardaki Bildirim Sayısını Kaldırmak

Herkese merhaba kişisel blog sitesi olarak şu sıralar gerçekten ziyaretçi sayımızda artış gözlemliyorum fakat pek ilgi gösteremiyorum işlerin yoğunluğundan dolayı, ilk boşlukta hemen İOS uygulamalarındaki bildirim sayısını kaldırmak ile ilgili bir yazı yazayım dedim.
Çoğumuzun bir İphone hastalığı var bu bir gerçek, ve aldığımız telefonlara bir ton uygulama dolduruyoruz; sosyal medya kullanıcısıysanız ve telefonunuzda yoğun zaman geçiriyorsanız uygulamalarınızın üzerinde bir çok bildirim işareti görmek mümkün ve bazen o kadar bildirim sayısını görmek sinir bozucu olabiliyor işte bu bildirim sayısını kaldırmak için neler yapılması gerektiğini anlatacağım.
Bildirim sayısını devre dışı bırakmak için;
  • Menüden ayarlara giriş yapıyoruz.
  • Ayarlardan bildirimler kısmına geçiyoruz.
İOS Ayarları
İOS Ayarları
  • Bildirimler kısmında hangi uygulamadan bildirim rakamını kaldırmak istiyorsak o uygulamanın içine giriyoruz.
  • Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda “uygulama işareti” özelliğinin karşısındaki butonu kapatıyoruz. Bu işlemin ardından artık bildirim sayılarını gösteren işaretler uygulama simgesinde çıkmayacaktır.
İOS Ayarları
İOS Ayarları

Bunu yaptıktan sonra yine bildirim geldiğinde sesli olarak uyarılırsınız fakat uygulamaların üzerinde bildirim sayısı yazmayacaktır. Beni takip ettiğiniz için teşekkürler.

Benzer Yazılar

Hamdi Çetin

Girişimcilik ve Teknoloji alanlarında yazılar yazan GirisimciFilozof.Com Kurucusu


7 Comments

  1. Açıkçası ben onlar olmasa dayanamam 🙂 Bildirim var mı yok mu diye meraktan çatlarım en sonunda da hepsini tek tek açarım uygulamaların 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir