Kişisel Blog
Sosyal Medya

Facebook Kapatılan Hesabı Açmak

Facebook kapatılan hesabı geri açmak

Herkese merhaba;

Bu gün facebook kapatılan hesabı açmak için neler yapabilir bunlara bakacağız. Daha önce yayından kaldırılan facebook sayfasını tekrar açmak neler yapabileceğimiz hakkında bir yazı hazırlamıştık. Bildiğiniz gibi facebook kısa süre öncesinde sahte yani fake olarak bildiğimiz hesapları ve sayfaları hızla kapatabilmek için politikalarında değişiklikler yaptı.

Bu sebeple  doğrulanmamış hesaplar teker teker kapatıldı. Doğrulama dan kastın ne diye soracak olursanız. Açtığınız hesaplara telefon numaralarınızı girip doğrulamanız gerekmekte, ayrıca girdiğiniz mail adreslerini de doğrulama yapmalısınız. Fakat tüm bunları yaptığınız halde hesabınız bir şekilde kapandı ve neden olduğunu anlamıyor musunuz? Sebebi arkadaş sayınızın çok hızlı bir şekilde artması. Hızlı bir şekilde artışı saptayan facebook yönetimi hesabınızı anında askıya alıyor. Hesabı geri açmak içinse eklediğimiz kişileri tanımlamamızı istiyor. Haliyle fake şekilde açılan hesaplara tanımadığımız yüzlerce kişileri ekliyoruz. Bu doğrulama yöntemi karşımıza çıktığında kimseyi tanımadığımız için hesabımızı tekrar aktif hale getiremiyoruz. Aslında hesabı kendi adınıza açtıysanız tekrar aktif hale getirebilmek için yöntem mevcut.

Facebook kapatılan hesabı  açmak için ne yapılabilir ?

Kapatılan hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmeniz için sizden bazı bilgileri istiyor. Hesap isminiz, hesabınıza ait mail adresi ve önlü arkalı kimlik fotokopiniz.  Hesabınızı kendi adınıza açtıysanız zaten sıkıntı yok hesap 24 saat içerisinde geri açılacaktır. Nasıl bu bilgileri göndereceğinizi merak ediyorsanız hemen buradaki linke tıklayarak bilgileri girin ve mail adresinizden gelişmeleri takip edin 24 saat içerisinde size bir onay maili gelecektir ve şifrenizi güncellemenizi isteyecektir. Bu şekilde hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Hesabınızın tekrar kapanmaması için ilk işiniz hesabı açtıktan sonra ayarlara girerek güvenlik sekmesinden önce telefon numaranızı girmeniz olacaktır. Daha sonra mail adresinizi tekrar tanımlayarak  maillerinizi kontrol edip facebook hesabınızı onaylamak olacaktır.

Yazar:

Girişimcilik ve Teknoloji alanlarında yazılar yazan GirisimciFilozof.Com Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir