Saç Derisinde Çıkan Sivilceler

Genel
12

 

Saç derisinde sivilce çıkması hem erkeklerde hemde kadınlarda görülen bir sorundur. Aşırı yağlanmadan çok enfeksiyonla alakalı olan bu sivilceler en çok ense kısmında görülür içi iltihap doludur ve kaşınma yapar.
Kaşımak daha ciddi yaralar oluşmasına sebep olur,  bunlara necrotica adı verilir. İçi irin dolu değildir daha çok daha geniş kabuklanmalardır.
Saç derisinde çıkan sivilceler için evde yapabileceğiniz bin bir türlü reçete bulunmaktadır. Daha küçük sivilceler için mantara karşı ve antibakteriyel şampuan ve sabunlar kullanılır. Yaşadığınız evin temizliğine varana kadar her şey önemlidir aslında.Organik şampuanlar tercih edebilirsiniz, uzmanlar bu sivilceler için içinde antibiyotik bulunan kremleri öneriyor. Fucicort krem bu alanda en yaygın  kullanılanı ve kaliteli olanı.Krem kullanılarak geçmeyecek seviyede olan sivilceler var bunlar içinde ağız yoluyla alınan antibiyotikler öneriliyor.
Kuru bir saça sahipseniz nemlendirici özelliğe sahip şampuanlar kullanabilirsiniz, Saç kremi, şekillendirici, wax, sprey vb. ürünleri kullanmamalısınız bunlar saç derinizin hava almasını engeller ve tahriş olmasına sebep olur.Kepeğe karşı şampuan kullanmanızda bir nevi sivilce oluşumunu engellemede önlemdir.
Sülfür içeren sabunlar tercih edebilirsiniz.
Saçınızı mümkün olduğunda kısa tutun bu saç derinizin hava almasını kolaylaştıracaktır.Ayrıca saçınızın güneş görmesi veya yaz aylarında denize girmenizde fayda sağlayacaktır, tabi denizin kirlilik oranı önemli etken.
Limon suyu kullanarak ta sivilcelerin sönmesini sağlayabilirsiniz, bir limonu sıkarak bir yemek kaşığı su ile sulandırın daha sonra sivilceli bölgelere uygulayarak 15 dakika beklettikten sonra kepek önleyici bir şampuanla yıkayın.
En dikkat edilmesi gereken konu sivilceler ellememek, patlamamak bunu yaparsanız sivilcelere neden olan bakteriler dağılarak daha çok yayılır. İlaç tedavisine cevap vermeyen büyük akne halinde ki sivilcelere cerrahi müdahale yapılmalıdır.

Benim kafamdada arada bir stresden cıkar cıktığı yerlerde bellidir sol arka çapraz yada sağ arka çapraz 🙂 stresden kaşınıyor sonra sivilce oluyor 🙂 verdiğin önerileri deneyeceğim Teşekürler.

Saç derisinde çıkan sivilcelerden şikayetçiydim makaleniz sayesinde iyi olacağına inanıyorum teşekkürler.

12 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
1
Yayından Kaldırılan Facebook Sayfasını Tekrar Açmak

Herkese Merhaba; bugün kişisel blog sitesi olarak sizlere yayından kaldırılan facebook sayfasını tekrar açmak ile alakalı bir makale hazırladım.Hepimiz sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyoruz, bunların en başında facebook var ve oluşturduğumuz   facebook sayfaları kısa süre önce facebook’un yeni politikalarından dolayı yayından kaldırıldı. Yayından kaldırılma sebebi facebook’un daha öncesinde çıkarmış …

Genel
2
Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler

Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler Herkese merhaba uzun süredir işlerin yoğunluğundan dolayı bloğa uğrayamıyordum, diyebilirsiniz ki 2 günde 1 makale paylaşıyordun nasıl oluyor bu iş ? Önceden yazmış olduğum bir çok makale var hazırda taslaklarımda bekliyor, onları zamanlamıştım  otomatik olarak 2 günde 1 paylaşım yapıyordu. Yalnız gördüm ki ben yokken …

Genel
4
Yağlı Saçlara Bakım Kürü Yapmak

Yağlı Saçlara Bakım Kürü Herkese merhaba: Kişisel Blog Sitesi olarak  size yağlı saçlara bakım kürü yapmayı anlatacağım.Yağlı saçlar, kadın ve erkeklerin ortak sorunudur. Her gün yıkanmasının gerekliliği dışında, bakım gerektirmesi de kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak şöyle bir durumun varlığı da söz konusudur ki: saç yağlanması, kişinin kendisine bağlı olarak da …