Google Play’in İşinize Yarayacak 6 Özelliği

Genel
6
Google Play'in İşinize Yarayacak 6 Özelliği
Google Play’in İşinize Yarayacak 6 Özelliği

Herkese merhaba;
Çoğumuzun kullandığı Android telefonlara uygulamaları indirmek için kullandığımız Google Play Store‘nin bilmiyor olabileceğiniz 6 özelliğini sizlerle paylaşacağım, işlerinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.
Google Play’i Manuel Olarak Güncelleyin.
Google Play'i Manuel Olarak Güncelleyin
Google Play’i Manuel Olarak Güncelleyin

Normalde güncellemeleri otomatik olarak gerçekleştiriyor fakat bazı durumlarda  özellikle format attıktan veya fabrika ayarlarına getirdikten sonra otomatik olarak güncelleme yapmaz store, bu gibi durumlarda manuel olarak güncelleme yapmanız gerekebilir bunu Google Play Store girerek en aşağı indiğinizde versionunu göreceksiniz ona tıkladıktan sonra otomatik olarak güncelleme yapmaya başlayacaktır.
Google Play’deki İçerikleri Kısıtlayın.

Google Play'deki İçerikleri Kısıtlayın
Google Play’deki İçerikleri Kısıtlayın

Özellikle küçük çocuğunuz varsa bu özellik çok işine yarayacaktır. Şiddet içerikli oyunları mağazadan kaldırabilirsiniz. Ayarlardan ebeveyn kısmına girerek içerikleri yaş sınırı getirebilirsiniz.
Hesabınız Üzerinden Diğer İnsanların Ürün Satın Almasını Engelleyin.

Hesabınız üzerinden diğer insanların ürün satın almasını engelleyin


Her kullanıcı  Google Play Store’ye kredi kartını ekliyordur. Fakat telefonlar satıldığında format atılmaya bilir ve başkasının eline geçebilir hesabınız. Ayrıca çocuğunuz ve ufaklık komşu çocukları telefonu eline aldığında yanlışlıkla mağazaya girip ürün satın alabilir bunu önlemek için, ayarlardan satın alma işlemi için kimlik bilgileri iste kısmını aktifleştirelim.

Android Uygulamarı Doğrudan Bilgisayardan İndirin.

Android Uygulamarı Doğrudan Bilgisayardan İndirin
Google Play  girişini bilgisayar üzerinden yaparak, bilgisayardan  uygulama indirdiğiniz taktirde direk telefonunuza da inmiş olur.

Google Play’deki Bölge Kısıtlamalı Uygulamaları İndirin.

Google Play'deki Bölge Kısıtlamalı Uygulamaları İndirin

Yaşadığımız ülkede indiremediğimiz kısıtlamalı olan uygulamaları bir vpn uygulaması yardımıyla hangi ülke içinse o uygulama o ülke gibi göstererek indirebiliriz.
Google Hesabınıza Bağlı Cihazları Yönetin.
Google Hesabınıza Bağlı Cihazları Yönetin
Google Play Masa Üstü Veriyonu‘nu kullanarak ayarlar bölümüne giriş yapıp daha önce hesabınıza bağlantı kurmuş olan cihazları görebilir ve aradaki bağlantıyı kesebilirsiniz.
6 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
1
Yayından Kaldırılan Facebook Sayfasını Tekrar Açmak

Herkese Merhaba; bugün kişisel blog sitesi olarak sizlere yayından kaldırılan facebook sayfasını tekrar açmak ile alakalı bir makale hazırladım.Hepimiz sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyoruz, bunların en başında facebook var ve oluşturduğumuz   facebook sayfaları kısa süre önce facebook’un yeni politikalarından dolayı yayından kaldırıldı. Yayından kaldırılma sebebi facebook’un daha öncesinde çıkarmış …

Genel
2
Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler

Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler Herkese merhaba uzun süredir işlerin yoğunluğundan dolayı bloğa uğrayamıyordum, diyebilirsiniz ki 2 günde 1 makale paylaşıyordun nasıl oluyor bu iş ? Önceden yazmış olduğum bir çok makale var hazırda taslaklarımda bekliyor, onları zamanlamıştım  otomatik olarak 2 günde 1 paylaşım yapıyordu. Yalnız gördüm ki ben yokken …

Genel
4
Yağlı Saçlara Bakım Kürü Yapmak

Yağlı Saçlara Bakım Kürü Herkese merhaba: Kişisel Blog Sitesi olarak  size yağlı saçlara bakım kürü yapmayı anlatacağım.Yağlı saçlar, kadın ve erkeklerin ortak sorunudur. Her gün yıkanmasının gerekliliği dışında, bakım gerektirmesi de kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak şöyle bir durumun varlığı da söz konusudur ki: saç yağlanması, kişinin kendisine bağlı olarak da …