Youtube Kanalınızı 6 Adımda Büyütün

Genel
20
Youtube Kanalınızı 6 Adımda Büyütün
Yeniden Merhaba, biliyorum bu aralar çok sık makale hazırlayamıyorum sizlere. Youtube bildiğiniz üzere videolarınızı paylaşabildiğiniz veya paylaşılan videoları izleyebildiğiniz mecralardan. Şu sıralar  para kazanmak için oldukça uygun yerlerden bir tanesi, zaten herkes şu sıralar youtuber olma derdinde. Bilmeyenler için çok zor veya masraflı gibi görünebilir aslında fakat o kadar da masrafa gerek olmadığını göreceksiniz. Yapmanız gereken bir yol belirleyip bu yolda ilerlemek, zaten aşağıda bu adımları belirteceğim. 

➜ RAKİPLERİNİZİ TAKİP EDİN 

Açacağınız kategoriyi belirledikten sonra o kategoride başarılı olan kanalları bulup onları takip edin. Onların izleyicilerine neler sunduğunu görerek, sizin izleyicilerinize neler sunup sunmayacağınız hakkında fikir edinin.Kendi özgün fikirlerinizi üstüne koyarak daha farklı şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.
İÇERİK STRATEJİSİ OLUŞTURUN

Her platformda olduğu gibi, kitlenizi tanıyıp onlara istedikleri şeyi vermeniz önemli. Videolarınızı bir pazarlama stratejisi oluşturarak kitlenize sunmalısınız.Bunun için öncelikle HEDEF belirlemelisiniz; bu hedef sitenize oluşturduğunuz video aracılığı ile hit çekmek ise açıklama kısmına ve videonun belirle yerlerine sitenizin linkini eklemek olabilir. İkinci olarak İÇERİK TÜRÜ nü belirlemelisiniz, izleyici kitlenizin istediği içerik türünü belirleyerek o doğrultuda videolar hazırlamalısınız. Son olarak YAYIN PROGRAMI hazırlamalısınız, izleyici kitleniz sizin hangi zamanlar video atacağınızı bilmek ister bu aynı tv programı gibi haftada kaç video atacağınızı ve hangi saatlerde atacağınızı videolarınızda, açıklama kısımlarında ve kanalınızın tasarım bölümünde mutlaka belirtin.
YOUTUBE KANALINIZI KURUN VE HAZIR OLAN VİDEOLARINIZI YÜKLEYİN

Hedeflerinizi belirledikten sonra bir youtube kanalı oluşturmaya hazırsınız demektir. Bir kanal açın ve daha önce hazırlamış olduğunuz videoları kanalınıza yükleyin.
YENİ İÇERİKLER ÜRETİP YAYINLAYIN

İçerik üretirken tabi ki diğer youtube kanallarını takip edip onlardan örnek alabilirsiniz, fakat aynı adımları izleyeceğiniz anlamına gelmez, izlediğiniz videolardan fikir edinebilir takip ettiğiniz kanalların hepsinden birer örnek alarak yani onların paylaşımlarının üstüne sizde kendi fikirlerinizi ekleyerek yeni şeyler üretebilirseniz. Aynı şeyleri paylaşmanız sizi sıradan bir kanal yapacaktır.
KİTLENİZİ BÜYÜTÜN

İzleyici kitlesinin büyük bir bölümünü aboneler oluşturur, abone kitlenizi arttırmak için yapmanız gerekenler basit aslında;
  • Daha öncede söylediğimiz gibi izleyici kitlenize hitap eden, taklit olmayan yararlı ve kaliteli videolar yayınlayın
  • Video başlıklarınıza ve açıklamalarına dikkat edin unutmayın videoyu izlemeden önce izleyici kitlesinin gördüğü ilk şey başlık ve açıklama kısımlarıdır, bu kısımlara dikkat etmeniz videolarınızı daha izlenesi hale sokacaktır.
  • Belirtildiği şekilde yayın programı hazırladıktan sonra bu programa uyun, belirtiğiniz zaman içerisinde paylaşmadığınız videolar izleyici kitlenizde kötü bir imaj yaratır.
  • Kitlenizi analiz edin, youtube’da sizi hangi kesimler izliyor daha detaylı şekilde görmek için google analystic kullanın ve verileri sürekli takip edin.
KANALINIZI VE VİDEOLARINIZI TANITIN

Video üretmek ve paylaşmak kanalınızın büyümesi için yeterli değildir. Kanalınızı ve videolarınızı çeşitli yerlerde tanıtın, hatta büyük bir kısmını bu işe harcayın. Sosyal medya hesaplarınızda, websitelerinizde, forumlarda vb. yerlerde kanal ve videolarızı tanıtmak sizi oldukça tanındık bir hale getirecektir.
Şimdi bir youtuber olmaya hazırsınız, hemen Aliexpress’ten 50 TL’ye bir mikrofon alabilir gerekli ekipmanları hazırladıktan sonra kamera karşısına geçebilirsiniz. veya çeşitli kategorilerde bilgiler hazırlayıp izleyici kitlenize sunabilirsiniz. Herkese iyi günler diliyorum, beni takip ettiğiniz için teşekkürler.
Google’dan Gelen Aramalar 
youtube,youtuber,youtube para kazanma,youtuberlar,youtube rewind,youtube video indirme,youtube mp3 dönüştürücü,youtube abone hilesi,youtuberların sevgilileri,youtubeden video indirme

Bunları yapmanın yanında en önemli şey tabiki içerik videonun içeriği dandik olsun istediğin kadar uğraş olmaz o iş 🙂 daha önce bu konu hakkında birşeyler yazmıştım 🙂

Blogum hediye. Feysbuku okuyucular duyuruları oradan iletmemi istediği için edindim. Google +, sadece blogun getirisi. Twitter da sadece duyuru için. Tüm hesabım bunlar. Bu bile öyle zaman alıyor ki…..

Doğru ve gerçekten iyi amaçlar için kullanılıyorsa bütün mecralar zaman alsada faydalıdır, fazla mal göz çıkarmaz deyip youtube kanalı'da edinebilirsiniz. 🙂

Kendinize forumdan kanal için tasarım yaptırabilir. Videoları editlemeyi öğrenerek videoları daha ilginç hale getirebilir açıklama ve başlık kısımlarını daha ilgi çekecek şekilde yazabilirsiniz.

Ben seni ihmal ediyorum Hamdi. E-mail üyeliği butonu vardır sende. Üye olayım. İşlediğin konu beni zorlar, ama güzel anlatmışsın. Ben şiirlerimi güzel icra eden birini bulursam hem açsın hesabı, hem de benden fikir alıp salsın youtube mecrasına :)) Şimdi, seni bloğumda mimimde düzenleme yapıp ekleyeceğim. Sevgiler oğlum 🙂

20 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
1
Yayından Kaldırılan Facebook Sayfasını Tekrar Açmak

Herkese Merhaba; bugün kişisel blog sitesi olarak sizlere yayından kaldırılan facebook sayfasını tekrar açmak ile alakalı bir makale hazırladım.Hepimiz sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyoruz, bunların en başında facebook var ve oluşturduğumuz   facebook sayfaları kısa süre önce facebook’un yeni politikalarından dolayı yayından kaldırıldı. Yayından kaldırılma sebebi facebook’un daha öncesinde çıkarmış …

Genel
2
Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler

Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler Herkese merhaba uzun süredir işlerin yoğunluğundan dolayı bloğa uğrayamıyordum, diyebilirsiniz ki 2 günde 1 makale paylaşıyordun nasıl oluyor bu iş ? Önceden yazmış olduğum bir çok makale var hazırda taslaklarımda bekliyor, onları zamanlamıştım  otomatik olarak 2 günde 1 paylaşım yapıyordu. Yalnız gördüm ki ben yokken …

Genel
4
Yağlı Saçlara Bakım Kürü Yapmak

Yağlı Saçlara Bakım Kürü Herkese merhaba: Kişisel Blog Sitesi olarak  size yağlı saçlara bakım kürü yapmayı anlatacağım.Yağlı saçlar, kadın ve erkeklerin ortak sorunudur. Her gün yıkanmasının gerekliliği dışında, bakım gerektirmesi de kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak şöyle bir durumun varlığı da söz konusudur ki: saç yağlanması, kişinin kendisine bağlı olarak da …