Metin2 Yang Bugundan Ban Yiyenler Hakkında

Genel

 

Herkese merhaba arkadaşlar;
Bu yazımı okuyorsanız sizde mutlaka Metin2 oynuyorsunuzdur. Bilmeyenler olsa bile çoğunuz duymuştur bir Rol yapma oyunu olan Metin2 bir kaç defa gündeme asılsız intihar etme olayları bile geldi. Bu yazımda oyunun tanıtımını yapmayacağım asıl konumuz kısa süre içerisinde Metin2 yang bugundan dolayı ban yiyenler ile ilgili.
Arkadaşlar oyunun açığından dolayı ve bu açığı kullandığından dolayı çoğu kişi ban yedi. Oyun neredeyse oynanamayacak hale gelmişti. Yönetimde bu şekilde bir çözüm buldu ve bu açığı kullanan bütün oyuncuları engelledi. Şimdi şöyle bir durum var. Bu oyunun ticaretini yapan yaptığı yang bugları ile para kazanan kişilerin hesaplarının kapatılması normal zaten oyun oynanmazdı fakat. Bu olaydan uzun süre faydalanmış, ekmeğini yemiş adam en son bug kapatılmadan önce oyunu nasıl daha kötü hale getirebilirim diye bir çok yol arıyor. Ben normalde bu yang buguna inanmayanlardandım yani böyle birşeyin olabileceğine ihtimal vermiyordum.
Son günlerde COMA bugla ilgili açıklamalarda bulunduktan sonra yang bugu olduğunu anladım. Fakat daha öncesinde oyun içerisinde chatten bir çok kişi bugun varlığını ifşa etti nasıl yapıldığınıda anlattı uzun uzun ben bunların hiç birisine kulak asmadım fakat denemektende bir şey çıkmaz diyerek deneme yaptım fakat gerçekten böyle bug oldu benim yaptığım bug şekli loncaya adam alıp para bağışlama ve ticaretten interneti keserek ikisinin birden aktarımıydı. Zaten diğerini yapmak aklımın ucuna gelmezdi. Daha sonra parayı falan çekmedim loncada bıraktım loncadan da çıktım ban yememek için hesabımın kapatılmayacağını düşündüm bir seferlik yapılan bu işlemden çünkü diğerleri binlerce won yaptı ve sattı. Şimdi bu şekilde kapatılan hesapların hepsi bir yandan haksız sebeplerle kapatıldı. Zaten bu açığı bulup açık açık yapanlar asla kendi kullandıkları hesapları karıştırmazlar boş çarlarla bu işleri yaparlar yani hala piyasada dolaşıyor bu insanlar.
Benimle aynı fikirde olan hesapların açılmasını isteyenler bu yazıya yorum olarak yaşadıkları durumu belirtebilirler, yönetim bunları görecektir. Forumda yazdığınız yazılar bir işe yaramayacaktır çünkü siliyorlar, attığınız ticketlerde bir işe yaramayacaktır.  O yüzden burada kalıcı olacak olan yazılarınızı uzun uzun yazın. Ayrıca sonucu Metin2 yönetimine gidecek olan change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattım bu kampanyayı da imzalarsanız eğer desteklemiş olursunuz.
Ben oyunu bırakmadım oynamaya devam ediyorum yeniden hesap açıp fakat emeklerimin heba olmasına da göz yumamam, benimle aynı düşünenler varsa desteklerini bekliyorum konu hakkında.
Hepinize Legal oyunlar dilerim.

KAMPANYAYI İMZALAMAK İÇİN AŞAĞIDAN GİRİŞ YAPIN

 

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
1
Yayından Kaldırılan Facebook Sayfasını Tekrar Açmak

Herkese Merhaba; bugün kişisel blog sitesi olarak sizlere yayından kaldırılan facebook sayfasını tekrar açmak ile alakalı bir makale hazırladım.Hepimiz sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyoruz, bunların en başında facebook var ve oluşturduğumuz   facebook sayfaları kısa süre önce facebook’un yeni politikalarından dolayı yayından kaldırıldı. Yayından kaldırılma sebebi facebook’un daha öncesinde çıkarmış …

Genel
2
Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler

Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler Herkese merhaba uzun süredir işlerin yoğunluğundan dolayı bloğa uğrayamıyordum, diyebilirsiniz ki 2 günde 1 makale paylaşıyordun nasıl oluyor bu iş ? Önceden yazmış olduğum bir çok makale var hazırda taslaklarımda bekliyor, onları zamanlamıştım  otomatik olarak 2 günde 1 paylaşım yapıyordu. Yalnız gördüm ki ben yokken …

Genel
4
Yağlı Saçlara Bakım Kürü Yapmak

Yağlı Saçlara Bakım Kürü Herkese merhaba: Kişisel Blog Sitesi olarak  size yağlı saçlara bakım kürü yapmayı anlatacağım.Yağlı saçlar, kadın ve erkeklerin ortak sorunudur. Her gün yıkanmasının gerekliliği dışında, bakım gerektirmesi de kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak şöyle bir durumun varlığı da söz konusudur ki: saç yağlanması, kişinin kendisine bağlı olarak da …