Merhaba bugün sizlere 2017 Blogger Ping Servisleri ni listeleyeceğim. Öncelikle biraz ping’den bahsedeyim. Ping sitemizi seo bakımında iyileştirme çalışmalarından birisidir.Sitemizi  google’ın çok sık ziyaret ettiği sitelere tanıtmaktır.Bu yazdığımız yazıların google’da daha çabuk index almasını sağlar. Bizim yaptığımız işlem bir nevi sitemizin reklamını yapmak, google’a bak bu benim sitem demektir. Yazdığımız yazıları google’da index almadan önce başkası kopyalayıp kendi sitesinde yayınlayarak google’a indexletirse bizim sitemiz kopya içerik yani özgün olmayan yazı yayınlamış olur.
Onun için yapmamız gereken ara sıra ping servislerini kullanmamız da fayda var.Ayrıca Google Webmaster Tools yardımıyla  Google Gibi Getir menüsünden yazdığımız yazıları google’a indexletebiliriz.
WordPress altyapısında hali hazırda bulunan toplu pingletme maalesef blogger’da yoktur. Bende toplu bir şekilde sitemizi pingletmek için aşağıdaki ping servislerini bıraktım.
2017 Blogger Ping Servisleri
 
1- http://pingomatic.com/
2- http://blogsearch.google.com.tr/ping
3- http://googleping.com/
4- https://www.pingler.com/
5- http://www.pingmyblog.com/
Aşağıda bu servisleri nasıl kullanacağınızı resimli olarak anlattım. Adımları takip ederek sitenizi google’a hızlı bir şekilde index alacaktır.Resimleri büyütmek için üzerine tıklamanız yeterli olacaktır..
İlk olarak PingoMatic sitesine giriş yapalım ve daha sonra aşağıdaki adımları takip edelim.
2017 ping servisleri
20’ye yakın siteye ping göndermiş olduk hemen ardından listemizin 2. sırasında yer alan blogsearch’a girelim ve blog site adresimizi yazarak bloğumuzu bildirelim.
2017 ping servisleri 2
Listemizin 3. sırasında yer alan googleping sitesine girelim ve aşağıdaki adımları takip edelim.
google ping
google ping
4. Sırada yer alan siteye giriyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.
ping
Son olarak listede yer alan 5. siteye giriyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.
pinglist
Evet hepsini gerçekleştirdikten sonra sitemizi bütün ping servislerini bildirmiş ve google’a sitemizi tanıtmış olduk. Bunu belirli aralıklar yapın sitenize girilen içerik oranına göre belirleyerek.Yazıma yorum yaparsanız sevinirim.

Google’dan Gelen Aramalar

blogger adsense reklamı nasıl eklenir, blogger dersleri, blogger makyaj, blogger nasıl olunur, blogger para kazanma, blogger tema yükleme, blogger türk, blogger türkiye, bloggerlar,

Benzer Yazılar
Comments

 1. Aman hocam her ping servisine güvenmeyin fakir de değil diğer sayfamda dizi öneri de kullandım kullanmaz olaydım yararlının yanında zararlı pingleride yollamış ruslar bi dadandı zor kurtardım 😀
  Saygılar Fakir.

  • hamdicetin ( Author )

   Rusların sitenize spam göndermesi pingle alakalı değildir. Ping servisi kullanmasan bile bir süre sonra spam yorumlar gelecektir.Akismetle bunu engelleyebilirsiniz.

   Saygılar 😀

 2. Güzel blogunuzu yeni keşfettim ama artık takipteyim, bize de bekleriz…

  http://hedefbodrum.blogspot.com.tr/

 3. paylaşım için teşekkürler

 4. Merhaba! Blogsuz olmaz ya! 🙂

 5. saol yine faydalı bilgi yaa 🙂

 6. Seo açısından ping önemli bir işlemdir, bazı ping siteleri hiç görmemiştim. Çok teşekkürler.

 7. Merhaba, bu yazdığınız ping sitelerini blogger için de kullanabiliyor muyuz? Yoksa sadece wordpress mi olmalı?

Add Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir