Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Genel
6
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm
Öncelikle herkese merhaba tırnak mantarının yukarıdaki gibi bir şey olmadığını hepiniz biliyorsunuzdur. Blog sitemde temiz görüntüler barındırmak adına tabi ki resmini buraya yüklemedim google görsellerde aratarak neye benzediğini bulabilirsiniz.
Daha önce başına gelmiş birisi olarak tırnak mantarına sebep olan şeylerden birisi başkalarının eşyalarını kullanmak örneğin terlik, çorap, ayakkabı vs. gibi başkalarının eşyalarını kullandıysanız ve tırnak mantarı olan birisi ise bu kesinlikle ondan bulaşmıştır çünkü tırnak mantarı son derece bulaşıcı bir mantar türüdür.
İkinci olarak ayağınızı bir yere sert bir şekilde vurduysanız, ve oluşan yaraya iyi bakım yapılmadıysa veya giydiğiniz ayakkabılar ayak numaranızdan küçükse ayakkabı parmak uçlarınıza baskı uyguluyorsa bir ihtimal bunlarda sebebiyet veren olaylardandır.
Tırnak mantarı tırnaklarınızı kötü bir görünüme çevirir, tırnaklarınız pullanır, kötü bir koku yaymaya başlar, tırnak altında pislikler oluşur.Görülen belirtiler bunlardır.Bu konu ile alakalı olarak doktorunuza başvurabilirsiz elbette bitkisel çözümleride mevcuttur ben kendi kullandığım yöntemi size önereceğim çünkü benimde başıma böyle bir olay geldi. Ben ısırgan otunun kurusunu aktardan alarak 10-15 dk boyunca kaynattım. Posasını  ise mantar bulunan tırnağın üzerine güzelce yerleştirerek bağladım 1 saat beklettim. Bunu günde  2 kere tekrarladım 1 ayın sonunda herhangi bir şey kalmadı. 
Bu yöntemi nereden buldun diyecek olursanız sizin internette gezinip bu yazımı bulduğunuz gibi bende internette bu konuyu araştırırken buldum fakat kaynağı şuan aklımda değil. Bende işe yaradığı için burada paylaştım. Size sağlıklı günler diliyorum. 

Google’dan Gelen Aramalar

ayak tırnak mantarı, Güncel, Sağlık, tırnak mantarı, tırnak mantarı ilacı, tırnak mantarı nasıl geçer, tırnak mantarı tedavisi, tırnak mantarı temizleme, tırnak mantarına ne iyi gelir,

paylaşımınız için teşekkürler. cidden bu mantar denen illetin kaşıntısı geçmek bilmiyor bazen. geceleri uyutmuyor. dediğiniz yöntem işe yarayabilir. paylaşımınız için tekrardan teşekkürler.

İnsanı dimdik durmasını sağlayan şey ayaklarımızdır aynı bir binanın temeli gibi ayaklarımız ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa o kadar güçlü oluruz.

6 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
1
Yayından Kaldırılan Facebook Sayfasını Tekrar Açmak

Herkese Merhaba; bugün kişisel blog sitesi olarak sizlere yayından kaldırılan facebook sayfasını tekrar açmak ile alakalı bir makale hazırladım.Hepimiz sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyoruz, bunların en başında facebook var ve oluşturduğumuz   facebook sayfaları kısa süre önce facebook’un yeni politikalarından dolayı yayından kaldırıldı. Yayından kaldırılma sebebi facebook’un daha öncesinde çıkarmış …

Genel
2
Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler

Whatsapp Ve İnstagram’a Gelen Özellikler Herkese merhaba uzun süredir işlerin yoğunluğundan dolayı bloğa uğrayamıyordum, diyebilirsiniz ki 2 günde 1 makale paylaşıyordun nasıl oluyor bu iş ? Önceden yazmış olduğum bir çok makale var hazırda taslaklarımda bekliyor, onları zamanlamıştım  otomatik olarak 2 günde 1 paylaşım yapıyordu. Yalnız gördüm ki ben yokken …

Genel
4
Yağlı Saçlara Bakım Kürü Yapmak

Yağlı Saçlara Bakım Kürü Herkese merhaba: Kişisel Blog Sitesi olarak  size yağlı saçlara bakım kürü yapmayı anlatacağım.Yağlı saçlar, kadın ve erkeklerin ortak sorunudur. Her gün yıkanmasının gerekliliği dışında, bakım gerektirmesi de kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak şöyle bir durumun varlığı da söz konusudur ki: saç yağlanması, kişinin kendisine bağlı olarak da …